W dniach 27-28 listopada odbyły się XXVI Mistrzostwa Polski Oyama PFK w Rzeszowie. Mistrzostwa zgromadziły 270 zawodników z 37 klubów z całej Polski. Zawody zostały podzielone na 3 bloki: lekki kontakt, semi knockdown oraz knockdown. 6 osobowa reprezentacja z Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate była jedną z dwóch drużyn spoza federacji Oyama Karate. Zawody zostały zorganizowane przez Klub Sportowy Oyama Rzeszów na czele z sensei Patrycjuszem Mostkiem. Mistrzostwa otworzył Hanshi Jan Dyduch 8 dan, sędzią głównym zawodów był shihan Paweł Pajdak 6 dan.

Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 6 zawodników, którzy wystartowali w 2 dwóch blokach: lekki kontakt oraz knockdown.

Juniorzy Młodsi: Szymon Dyrek, Dominik Sara, Alan Pękala oraz Brajan Bulanda.
Seniorzy: sensei Mateusz Puch oraz Dominika Dąbrowska

Z zawodnikami przebywali shihan Zbigniew Goliński 5 dan, sensei Zbigniew Gągola (sędzia zawodów), sensei Marcin Guzik (kierownik ekipy), sensei Tadeusz Dyrek (sędzia zawodów) oraz sempai Andrzej Matląg.

Medaliści Mistrzostw Polski Oyama PFK

  • Dominik Sara – 2 miejsce – junior młodszy -50 kg
  • Brajan Bulanda – 2 miejsce – junior młodszy +60 kg
  • Szymon Dyrek – 3 miejsce – junior młodszy -40 kg.
  • Alan Pękala – 3 miejsce – junior młodszy -55 kg.

Komentarz po Mistrzostwach Shihan Zbigniewa Golińskiego

Dominik Sara stoczył 4 pojedynki, dopiero w finale trafił na przeciwnika, który stawił mu solidny opór – ostatecznie Dominik został srebrnym medalistą Mistrzostw Polski. Podobnie Szymon Dyrek – miał 4 walki, z tymże ostatnią walkę musiał toczyć o 3 miejsce – po wcześniej przegranym półfinale. W walce o medal pokazał na co go naprawdę stać jeśli walczy w swojej kategorii wagowej – zdobył wazari poprzez mawashi geri gedan i do końca kontrolował przebieg walki – Szymon brązowym medalistą Mistrzostw Polski. Brajan Bulanda eliminację i półfinał przeszedł ekspresowo kończąc wszystkie walki przed czasem. W finale zmierzył się z cięższym o 30 kg zawodnikiem i niestety mimo chęci i woli walki nie dał rady pokonać przeciwnika – Brajan ostatecznie srebrnym medalistą Mistrzostw Polski. Alan Pękala rozpoczął od wolnego losu w eliminacjach, potem po awansowaniu do półfinału niestety mimo wyrównanej walki sędziowie decyzją 1:2 wskazali na przeciwnika. Wszystko rozegrało się w walce o 3 miejsce, w której Alan wzniósł się na wyżyny swoich możliwości – od początku do końca kontrolował przebieg walki i jednogłośnie zwyciężył walkę o brązowy medal Mistrzostw Polski. Niestety w formule knockdown nasi seniorzy: sensei Mateusz Puch oraz Dominika Dąbrowska odpadli tuż przed „czwórkami”. Sensei Mateusz po bardzo dobrym pojedynku musiał uznać wyższość swojego przeciwnika z Jeleniem Góry, a Dominika przegrała swoją walkę z zawodniczką z Lubinieckiego Klubu Oyama Karate. Udział naszych zawodników w Mistrzostwach Polski w Rzeszowie to ostatni sprawdzian przed nadchodzącymi Mistrzostwami Europy, które odbędą się w Leżajsku. OSU!

Obszerna fotorelacja znajduje się na stronie klubu:
https://www.karate.limanowa.pl/2021/06/4-medale-na-mistrzostwach-polski-rzeszow-2021

OSU!