5 czerwca w Hali MDK Kraków odbyły się 7. Akademickie Mistrzostwa Polski Kyokushin. W zawodach wzięło udział łącznie 82 zawodników, którzy reprezentowali 39 uczelni. Akademickie Mistrzostwa Polski odbyły się w porozumieniu z Polskim Związkiem Karate. Bezpośrednim organizatorem mistrzostw był sensei Artur Stecki.

Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowali:

Wiktoria Włodarczyk – kumite -55 kg.
Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu

Bartłomiej Kotara – kumite -75 kg.
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Kacper Sukiennik – kumite -75 kg.
PWSZ Nowy Sącz

Eryk Pająk – kumite -80 kg.
Politechnika Krakowska

Z zawodnikami przebywał Shihan Zbigniew Goliński oraz grupa wsparcia z naszego klubu – dziękujemy za doping.

Komentarz shihan Zbigniewa Golińskiego po turnieju

Niestety cała nasza czwórka zakończyła udział w Akademickich Mistrzostwach Polski już w eliminacjach i z Krakowa wracamy bez medali. Jednak optymistycznie patrzymy w przyszłość, był to pierwszy start naszych zawodników po bardzo długiej przerwie spowodowanej koronawirusem. Powoli będziemy odbudowywać formę startową. Co ważne zawodnicy godnie reprezentowali swoje uczelnie, nasz klub i Miasto Limanowa.

Obszerna fotorelacja znajduje się na stronie klubu:
https://www.karate.limanowa.pl/2021/06/akademicie-mistrzostwa-polski-krakow-2021

OSU!