W dniu 08.12.2019 dbyły się w Osace w Japonii zawody karate kyokushin International Friendship Championschip IKO Nakamura. Udział w nich wzięło 1000 zawodników z 200 klubów z całego Świata.

Impreza była przygotowana z ogromnym rozmachem.

Rywalizacja zawodników była zacięta i stała na najwyższym światowym poziomie.

Po zawodach odbyły sie egzaminy na stopnie Dan a następnie seminarium dla członków IKO Nakamura.

Po zakończeniu seminarium odbyła się konferencja z udziałem wszystkich Branch Chief .na której omówiono przygotowania do kolejnych zawodów planowanych na 2020 rok oraz dydnamiczny rozwój IKO Nakamura na świecie.

Zwieńczeniem pobytu w Japonii było Sayonara Party ,które odbyło się w Kobe w Hotelu Meriken Park Oriental Hotel.

Zawodnicy z Polski jak zawsze pokazali wspaniałą formę.

Sempai Aleksandra Wysocka zajęła pierwsze miejsce w kumite w kategorii dziewcząt powyżej 53 kg. Zawodniczka miała przed sobą trudne zadanie obrony złotego medalu, który zdobyła w zeszłym roku.

Sensei Adam Marcjan zadebiutował w zawodach tak wysokiej rangi zdobywając 3 miejsce w rywalizacji masters w swojej kategorii wagowej.

Sempai Aleksandra Wysocka oraz Sensei Adam Marcjan na co dzień trenują w klubie Chikara w Kielcach pod okiem trenera Sensei Ernesta Miszczyka i z dumą reprezentowali województwo Świętokrzyskie.

Sensei Zbigniew Gągola zajął 3 miejsce w kategorii kumite masters. Na co dzień trenuje On w Limanowskim Klubie Karate Kyokushin pod okiem trenera Shihan Zbigniewa Golińskiego. Tuż za podium uplasował się Sempai Mateusz Puch również reprezentujący Limanowski Klub Karate Kyokushin zajmując 4 miejsce. Sędzią zawodów był Shihan Zbigniew Goliński. Shihan Zbigniew Goliński, Sensei Zbigniew Gągola oraz Sempai Mateusz Puch z duma reprezentowali województwo Małopolskie.

W kategorii junior 2 miejsce wywalczył Aleksander Krzywicki junior z Branch Włodzimierza Weselskiego. Sempai Aleksander Krzywicki junior na co dzień trenuje pod okiem Aleksandra Krzywickiego seniora w Dojo w Legnicy. Sempai Aleksander Krzywicki z duma reprezentował Województwo Dolnośląskie.

W kategorii junior poniżej 65 kg debiutował sempai Artur Pawłowski, który wywalczył złoty medal. Sempai Artur Pawłowski na co dzień trenuje w Sport Club Karate w Białymstoku pod okiem trenera Shihan Piotra Sawickiego.

Doskonałe 3 miejsce w kumite w swojej kategorii wagowej osiągnął sempai Kacper Nowaczuk. Na co dzień sempai Kacper Nowaczuk trenuje pod okiem Sensei Andrzeja Nowaczuka w Andy Academy w Siemiatyczach.

Sempai Artur Pawłowski oraz Sempai Kacper Nowaczuk dzięki współpracy z Województwem Podlaskim reprezentowali z dumą województwo Podlaskie.

Wszystkim Zawodnikom i Trenerom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Galeria zdjęć

Osu!