W dniach 18-20 października 2019 roku odbył się w Wieliczce Puchar Polski Oyama Karate Młodzików, Juniorów Młodszych, Juniorów oraz Juniorów Starszych, a także równolegle Puchar Polski Oyama Top w konkurencji Knockdown dla Młodzieżowców, Seniorów i Seniorów Starszych. W trzydniowych zawodach wzięło udział blisko 300 zawodników z różnych federacji wywodzących się ze stylu Kyokushinkai, tj. Oyama Karate, IKO Nakamura, WKB, Tezuka Group. Organizatorem wydarzenia był Wielicki Klub Sportowy Oyama na czele z sensei Jarosław Hebdą 4 dan.

Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 7 zawodników:

 • Weronika Respekta – młodzik 10-12 lat -40 kg.
 • Julia Matląg – młodzik 10-12 lat -45 kg.
 • Szymon Dyrek – młodzik 10-12 lat -35 kg.
 • Dominik Sara – młodzik 10-12 lat -40 kg.
 • Brajan Bulanda – młodzik 10-12 lat -45 kg.
 • Alan Pękala – młodzik 10-12 lat +45 kg.
 • Mateusz Puch – senior 22-35 lat -70 kg.

Z zawodnikami przebywali shihan Zbigniew Goliński oraz sensei Marcin Guzik. Gorący doping naszym zawodnikom zapewnili zebrani rodzice.

Medaliści Pucharu Polski w Wieliczce:

 • 2 miejsce Brajan Bulanda w kumite młodzików 10-12 lat -45 kg.
 • 3 miejsce Alan Pękala w kumite młodzików 10-12 lat +45 kg.
 • 4 miejsce Julia Matląg w kumite młodziczek 10-12 lat -45 kg.
 • 4 miejsce Mateusz Puch w kumite seniorów -70 kg.

Kilkuosobową ekipą wystartowaliśmy w Pucharze Polski Oyama Karate w Wieliczce i przywieźliśmy 2 medale (2 i 3 miejsce) oraz dwa 4 miejsca. Bardzo nas to cieszy i jesteśmy z postawy naszych zawodników dumni! Gratulacje dla wszystkich medalistów i przegranych! Udział w Pucharze Polski w innej organizacji to świetna lekcja i ogromny bagaż nowych doświadczeń. Osobiście cieszy mnie fakt, że różne federacje otwierają się na inne i tym samym możemy wspólnie podnosić poziom imprez sportowych zwiększając liczbę zawodników i rywalizację w kategoriach. Ponadto miałem okazję w Wieliczce spotkać przyjaciół jeszcze z lat 90-tych, Hanshi Jan Dyduch 8 dan oraz Shihan Andrzej Pierzchała 7 dan.

 • shihan Zbigniew Goliński po zawodach

Obszerna relacja z Pucharu Polski na stronie klubu – karate.limanowa.pl