27 października w Wilkowicach (nieopodal Bielsko Białej) w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ulicy Szkolnej 8a odbyła się już czwarta edycja Grand Prix Beskidów Kyokushin Karate. Organizatorem turnieju był Bielski Klub Kyokushin Karate na czele z shihan Sławomirem Dubielem. Sędzią głównym zawodów był shihan Paweł Juszczyk. W zawodach wzięło udział 189 zawodników z 18 klubów z Polski, ale także ekipy z Łotwy i Ukrainy.

Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało: 29 zawodników w różnych kategoriach wiekowych oraz wagowych. 

– kumite pierwszy krok: Filip Dudek, Miłosz Hamiga, Karol Bugajski, Szymon Pietryga

– kata: Szymon Dyrek

– kumite dzieci i młodzieży (dzieci, kadeci, młodzicy, juniorzy młodsi i juniorzy): Bernard Zaczyński, Weronika Respekta, Alan Pękala, Julia Matląg, Rafał Mamak, Dominik Sara, Brajan Bulanda, Szymon Dyrek, Nikola Smorońska, Wiktor Siedlarz, Olimpia Sułkowska, Martyna Majda, Zuzanna Trzupek, Piotr Kuchnia, Szczepan Wikar, Konrad Nowak, Konrad Drożdż, Krzysztof Malec, Wiktoria Kapera, Kamila Zając, Mateusz Majda, Kacper Sukiennik oraz Mateusz Pławecki.

– kumite super fight: Eryk Pająk, Dawid Jasica

27 zawodników zdobyło łącznie 21 medali (4 złote, 6 srebrnych oraz 11 brązowych) co przełożyło się na 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Z zawodnikami przebywali shihan Zbigniew Goliński, sensei Marcin Guzik oraz sensei Tadeusz Dyrek, którzy sekundowali wszystkie walki naszych wojowników. Sempai Dawid Jasica oraz Mateusz Puch sędziowali wszystkie walki turniejowe jako sędziowie boczni. 

Wszyscy spisali się fenomenalnie, prawie wszyscy zawodnicy zdobyli trofea medalowe. To bardzo dobrze świadczy o poziomie i umiejętnościach naszych zawodników. Pojechaliśmy bardzo liczną ekipą do Bielska Białej, zawodnicy walczyli bardzo dzielnie i to najbardziej napawa dumą cały nasz klub, że praca instruktorów i trenerów przynosi wymierne efekty. Gratulacje dla medalistów, ale również dla startujących, którym nie udało się zdobyć medalu. Niech przegrana będzie solidnym „motywatorem” do jeszcze cięższych treningów i większego zaangażowania na sali. OSU!

– shihan Zbigniew Goliński V dan

Pełna relacja z turnieju (zdjęcia, wideo z walk) znajduje się na stronie Limanowskiego Klubu Kyokushin Karatezobacz tutaj!

OSU!