W dniach 23-25 listopada w Warszawie odbył się Puchar Europy Kyokushin Karate światowej organizacji WKB. Turniej zgromadził ponad 450 zawodników z 19 krajów z różnych organizacji i federacji Kyokushin Karate (WKB, IKO Matsushima, WKO, Kyokushin-kan, IFK, IKAK, IKO Catalunya, IKO Matsui, IKO Nakamura).

IKO Nakamura Poland reprezentowali zawodnicy z Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate (Branch Chief shihan Zbigniew Goliński 5 dan):

  • Eryk Pająk (kumite U21 -80 kg),
  • Mateusz Pławecki (kumite juniorów U18 +80 kg),
  • Kacper Sukiennik (kumite juniorów U18 -65 kg),
  • Oliwia Żak (kumite juniorów U18 -55 kg).

Na Pucharze Europy z ramienia IKO Nakamura Poland z zawodnikami przebywali shihan Piotr Sawicki 6 dan oraz shihan Zbigniew Goliński 5 dan.

Czwórka limanowskich zawodników ostatecznie uplasowała się na pozycjach:

Mateusz Pławecki zajął II miejsce w kumite U18 +80 kg.

Eryk Pająk zajął IV miejsce w kumite U21 -80 kg.

Kacper Sukiennik zajął V miejsce w kumite U18 -65 kg.

Oliwia Żak zajęła VIII miejsce w kumite U18 -55 kg.

Świetna impreza, bardzo dobrze zorganizowana, walki na naprawdę wysokim poziomie. Prawie 500 zawodników, prawie 20 państw, kilka organizacji Kyokushin Karate – to daje pewien obraz tego co wydarzyło się w ubiegły weekend w Warszawie, ale najważniejsze jest to, że wracamy z podniesioną głową. Jestem dumny z postawy całej czwórki, zabrakło naprawdę nie wiele. Mateusz zajął 2 miejsce, ale on sam wie, że mógł tę walkę rozegrać inaczej. Podczas tak mocnego turnieju samo wyjście na matę, zacięta walka z przeciwnikiem to już jest wielki sukces – sukces w walce ze sobą, ze stresem. To jest właśnie droga prawdziwego wojownika – zwycięstwa, porażki i przede wszystkim ciężki trening! Gratulacje dla wszystkich zawodników! OSU

– shihan Zbigniew Goliński V dan

pełna fotorelacja z Pucharu Europy na stronie Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate – zapraszamy tutaj.

OSU!