9 czerwca odbyła się I edycja Limanowskiej Ligi Karate Kyokushin IKO Nakamura, w której wzięło udział ponad 100 osób w wieku od 4 do 18 lat z wszystkich sekcji Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate.

Zawodnicy walczyli wyłącznie w konkurencji kumite w różnych kategoriach wiekowych i wagowych w pełnym kontakcie. Sala gimnastyczna przy ZSP nr 1 w Limanowej w tym dniu gościła rekordową liczbę kibiców, zawodników oraz ich rodziców i rodzeństwo.

Sędzią głównym zawodów był shihan Zbigniew Goliński 5 dan, natomiast sędzią technicznym sensei Marcin Guzik 1 dan. Walki turniejowe sędziowali: sempai Tadeusz Dyrek, Justyna Woźniak, marek Bieda, Mateusz Puch oraz Adam Kasperski oraz sędzia maty sensei Zbigniew Gągola 2 dan.

Najmłodsi zawodnicy walczyli po 1,5 minuty + 30 sekund dogrywki, starsi natomiast walczyli 2 minuty + 1 minuta dogrywki. Najwięcej emocji dostarczyły nam walki w kategorii 2011-2013, w której wystartowało 24 zawodników. Wszyscy zawodnicy tego dnia zostali nagrodzeni medalem oraz dyplomem, zawodnicy, którzy zdobyli miejsca na podium otrzymali puchary.

Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi i dumni, że udało się zorganizować i przeprowadzić kolejną już edycję naszego wewnętrznego turnieju. Chcemy, aby Limanowska Liga Karate Kyokushin odbywała się cyklicznie, może nawet dwa razy do roku. Kolejna druga edycja turnieju już niebawem i chcemy do rywalizacji zaprosić kilkanaście zaprzyjaźnionych klubów. Walki stały na wysokim poziomie, mieliśmy okazję zobaczyć nokauty, wazari i wiele serca włożonego w każdą walkę przez tych młodych wojowników. Klubowy turniej to idealna okazja do spróbowania swoich sił na macie i możliwość sprawdzenia swoich umiejętności, to taki “przedstart” przed turniejem regionalnym czy ogólnopolskim. Wewnętrzny turniej to także okazja by dokonać przeglądu naszych sekcji i grup. Ogromne słowa uznania z tego miejsca kieruję w stronę naszych instruktorów: sensei Zbigniewa Gągola (Nowy Sącz), sensei Marcina Guzika (Limanowa grupy młodsze, Łososina Górna), sempai Tadeusza Dyrka (Limanowa), którzy na co dzień pracują z dziećmi i przekazują im swoje umiejętności nabyte latami treningów i startów w zawodach. Podziękowania kieruję również w stronę rodziców, którzy mocno wspierają swoje pociechy na drodze Kyokushinkai – bez Was nie było tego turnieju! OSU!

– shihan Zbigniew Goliński 5 dan

Sponsorzy imprezy:

– pan Tomasz Pasyk (firma: TOMTRANS),
– pan Mariusz Drożdż (firma: Marmet),
– pan Marek Bieda (firma: KluczeSamochodowe.pl),
– pan Marek Krajewski (firma: Traktor Serwis),
– pan Zdzisław Puch (firma: Jackówka),
– firma: Sklep Sportowy GOL,
– firma: Net-Factory.pl

Wideo relacja za pośrednictwem portalu TV28.pl

Galeria zdjęć

OSU