11 marca 2018 roku odbyły się w MOSiR w Krośnie Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwach Młodzików Kyokushin Karate. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak. Organizatorem był Krośnieński Klub Kyokushin Karate kierowany przez shihan Romana Woźniaka.

Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowali: seniorzy: Eryk Pająk; juniorzy: Aleksandra Piórkowska, Bartłomiej Kotara, Mateusz Pławecki, Kacper Sukiennik, Patryk Kroczek; juniorzy młodsi: Konrad Drożdż, Konrad Nowak, Mateusz Majda, Wiktoria Kapera, Joszko Włodarczyk; oraz młodzicy:Konrad Kotara, Piotr Kuchnia, Martyna Majda oraz Olimpia Sułkowska.

15 zawodników zdobyło 5 medali: 1 złoty i 4 brązowe.

Medaliści Mistrzostw Polski Południowej oraz MM Młodzików:

  • Mateusz Pławecki zajął III miejsce w kumite juniorów +75 kg.
  • Bartłomiej Kotara zajął III miejsce w kumite juniorów -60 kg.
  • Martyna Majda zajęła III miejsce w kumite młodziczek -50 kg.
  • Olimpia Sułkowska zajęła III miejsce w kumite młodziczek +50 kg.
  • Eryk Pająk zajął I miejsce w kumite WKF

Nad zawodnikami opiekę sprawowali shihan Zbigniew Goliński, sensei Zbigniew Gągola, sensei Marcin Guzik oraz sempai Tadeusz Dyrek oraz licznie zebrani rodzice naszych zawodników.

Shihan Zbigniew Goliński 5 dan (Branch Chief IKO Nakamura, sędzia międzynarodowy) pełnił funkcję delegata IKO Nakamura na tegorocznych mistrzostwach w Krośnie.

Pełna relacja z mistrzostw, opis walk, galerie zdjęć znajdziecie na stronie www.karate.limanowa.pl

Jestem dumny z każdego startującego naszego zawodnika. Każdy z nich walczył na 105% swoich możliwości, choć wielu osobom zabrakło bardzo nie wiele do strefy medalowej to jestem przekonany, że już na następnym turnieju wszyscy „odgryzą się” za wczorajsze niepowodzenie. Medale cieszą, ale najważniejsze jest zdobywanie kolejnych doświadczeń, tylko dzięki walce turniejowej jesteśmy w stanie pogłębiać swoje umiejętności, nabierać obycia, doświadczenia i budować swoją pozycję w naszym świecie Kyokoushinkai – nie ma innej drogi na skróty. Powoli odbudowujemy seniorską kadrę naszego klubu, z różnych przyczyn wielu naszych bardzo utalentowanych juniorów, którzy ukończyli 18 rok życia zrezygnowało ze startów w kumite seniorów. Już niebawem siłą naszej kadry seniorskiej będą obecni juniorzy i juniorzy młodsi. Przez wiele lat nasz klub zdobywał wysokie miejsca w klasyfikacji drużynowej (w Sanoku 2007 – 3 miejscew Nowym Targu 2008 – 3 miejscew Łańcucie 2009 – 3 miejscew Jarosławiu 2010 – 1 miejscew Wieliczce 2012 – 3 miejscew Olkuszu 2013 – 3 miejsce, niestety tym razem się nie udało zdobyć miejsca na podium. Juz niebawem kolejny turniej w Sandomierzu, na którym nie zabraknie limanowskich karateków.

– shihan Zbigniew Goliński (5 dan) po mistrzostwach

OSU!